Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 25 styczeń 2016 16:05

Mistrzostwa rzeźbiarzy lodowych już w ten weekend

Napisane przez MG
Mistrzostwa rzeźbiarzy lodowych już w ten weekend archiwum SACR

Dwanaście zepołów rzeźbiarzy mających do dyspozycji ponad 90 ton lodu, wystartuje w najbliższy weekend w nieoficjalnych mistrzostwach świata w rzeźbach lodowych, które odbędą się na Hrebienku w Tatrach Wysokich na Słowacji.

Zawody Tatry Ice Master odbędą się na Hrebienku juz po raz czwarty. Same zmagania zawodników z różnych krajów będzie można obejrzeć w dniach 29 - 31 stycznia, a ich prace będą atrakcja turystyczną przez następne kilka tygodni (po zmroku będą oświetlone).
Każdego dnia zawodów zespoły będą wykonywać rzeźby na określony przez jury temat. Każda kategoria będzie oceniana w nocy po dniu rzeźbienia.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego, Regionu Vysoké Tatry, powiedziała: "W najbliższy weekend Hrebienok będzie zdominowany przez imprezę pełną lodowego piękna, muzyki, dobrego jedzenia i zabawy. Tematem pierwszego dnia będzie Świat zwierząt", drugiego - "Historia kraju, z którego pochodzę", trzeciego zaś - temat wolny. Wstęp na zawody jest bezpłatny a widzowie będą mogli odwiedzić wiele atrakcji, m.in. bary lodowe."

Organizatorzy otrzymali potwierdzenie udziału zespołów z Rosji, Finlandii, Iraku, Węgier, Singapuru, Turcji, Czech, Holandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski i oczywiście Słowacji. To o dwa zespoły więcej niż przed rokiem.

Trzyosobowe jury tworzyć będa: przewodnicząca Maroina Budkeeva oraz František Bálek i Martin Barnáš.
Od dwóch miesięcy na Hrebienku stoi lodowy kościół, który odwiedziło już ponad 100 tysięcy turystów. Od ostatniego weekendu trwają prace nad budową lodową rzeźbą rzymskiego Koloseum.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.