LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 22 styczeń 2016 08:13

Holendrzy lubią Kraków - Nagroda Zoovera po raz trzeci

Napisane przez MG
Andrzej Pawluszek i Magdalena Stoch Andrzej Pawluszek i Magdalena Stoch archiwum POT

Tytuł "Zoover – The Best European City Trip 2016" już po raz trzeci z rzędu trafił do Krakowa.

Nagroda przyznawana jest na podstawie opinii z podróżujących zamieszczonych na holenderskim portalu Zoover.nl (przeszło 200.000). Stolica Małopolski uzyskała w tym roku 8,9 pkt i wyprzedziła: Wiedeń (8,8), Sewillę (8,78), Pragę (8,75) i Rzym (8,73). Brano pod uwagę średni wynik wszystkich miejsc w Europie city break - kultura, życie nocne, hotele i atmosfera.

Andrzej Pawluszek wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Informacji Turystycznej w Amsterdamie, który wspólnie z Magdaleną Stoch z ośrodka POT odebrał nagrodę, powiedział: "Holendrzy pokochali Kraków, już teraz nie ma żadnych wątpliwości."

Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal opisuje i rekomenduje atrakcje turystyczne na całym świecie. Posiada ok. 185 mln odsłon rocznie.