LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 12 styczeń 2016 19:57

Chopok - można już jeździć po obu stronach

Napisane przez AG
Rotunda na szczycie Chopoka Rotunda na szczycie Chopoka AG

Na Chopoku w Niskich Tatrach czynne są już wszystkie wyciągi, można jeździć na prawie wszystkich trasach. Wreszcie spadł świeży śnieg.

Na tę chwilę czekali miłośnicy narciarstwa - w miniony piątek na najbardziej narciarskiej górze Słowacji pojawił się świeży śnieg. Padał też przez jakiś czas w sobotę i niedzielę. Jest niestety w większości mokry,a le to wystarczyło, żeby uzupełnił ten sztuczny, leżący na stokach od grudnia. Ratraki ruszyły do pracy i w weekend trasy zjazdowe były świetnie przygotowane.

Jak podkreśliła Petra Šuhajdová, menadżer ośrodka Jasna – Dolina Demianowska: "Czekaliśmy na świeży naturalny śnieg jak na wybawienie. To pierwszy opad od początku grudnia a pierwszy porządny w tym sezonie."

Na Chopoku można jeździć zarówno po północnej, jak i po południowej stronie. W tym roku wielu na tę drugą stronę może przyciągnąć nowa trasa zjazdowa - tzw. "Panorama". To niebieska trasa widokowa (na mapkach oznaczona nr 34) o długości ponad sześciu kilometrów prowadząca od restauracji Rotunda na szczycie Chopoka aż do parkingów na dole, przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.