Reklama

Reklama

Reklama

środa, 23 grudzień 2015 11:25

Wielka Brytania - rekordowy październik

Napisane przez MG
Zamek Caernarfon Zamek Caernarfon archiwum visitbritain

Prawie 3,4 mln turystów odwiedziło Wielką Brytanię w październiku. To o 12 proc. więcej niż w listopadzie 2014 roku.

Od początku roku do końca października Wielką Brytanię odwiedziło 30,5 mln gości, o 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zagraniczni goście wydali w październiku tego roku o 9 proc. więcej pieniędzy niż rok temu. W tym roku było to prawie 2 mld funtów. Od początku roku do końca października turyści zagraniczni wydali 18,4 mld funtów. Przyjazdy w celach turystycznych wzrosły w październiku, w porównaniu do października zeszłego roku, o 7 proc.; odwiedziny rodziny lub znajomych - o 14 proc.; podróże służbowe - o 2 proc.; podróże z innych powodów - o 74 proc.

Patricia Yates, dyrektor VisitBritain, powiedziała: “To naprawdę wspaniale oglądać wyniki pokazujące wzrost liczby odwiedzającyh nas turystów. Pracujemy mocno, by ożywiać turystykę we wszystkich regionach. Szczególnie było to widac podczas Pucharu Świata w Rugby (RWC). Odwiedziło nas wtedy prawie pół miliona kibiców i co ważniejsze, oglądali oni mecze i nocowali w 11 miastach, które na ogół nie są celem wycieczek zagranicznych turystów. Jestem przekonana, że październikowe wyniki przełożą się na korzyści ekonomiczne dla wielu regionów kraju.“

Inny październikowy rekord to 14 proc.liczby turystów z Unii Europejskiej - odnotowano ich 1,9 mln. Od początku roku zaś - prawie 17 mln, o 2 proc. więcej niż w pierwszych dziesięciu miesiącach 2014 roku. Liczba turystów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wzrosła od początku roku o 7 proc. Turystyka w Wielkiej Brytania zajmuje obecnie siódmą pozycją na liście największych eksportertów i jest trzecia na liście największych sektorów usługowych. Turystyka pomaga także przy tworzeniu nowych miejsc pracy, na przykład każdych 22 nowych gości z Chin oznacza jedno nowe miejsce pracy. Turystyka przyjazdowa w Wielkiej Brytanii przyniosła ekonomii brytyjskiej w 2013 roku prawie 26 mld funtów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.