LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 16 styczeń 2014 11:36

Aquapark Tatralandia bije rekordy powodzenia

Napisane przez AG
Aquapark Tatralandia bije rekordy powodzenia archiwum Tatralandii

W minionym roku, aquapark termalny Tatralandia na słowackim Liptowie odwiedziło 40 proc. więcej gości niż w roku 2012.

Niezwyczajne o tej porze plusowe temperatury w grudniu i na początku stycznia, co prawda zmartwiły narciarzy, ale dzięki nim turyści odwiedzający Liptów częściej korzystali z gorących wód aquaparku. W noc sylwestrową w Tatralandii, w Tropikalnym Raju, powitało Nowy Rok ponad tysiąc gości.
Wzrost liczby gości spowodowany był kolejnymi inwestycjami zrealizowanymi w roku ubiegłym – krytą halą z czterema basenami, rozbudowaną części wellness.
Od początku sezonu zimowego Tatrlandię odwiedzają głównie turyści z czterech kierunków: najwięcej oczywiście jest Słowaków (64 proc.), na drugim miejscu są Polacy (16 proc.), potem Czesi (8 proc.) i gości z krajów byłego Związku Radzieckiego. (5 proc.).

Igor Mraz dyrektor aquaparku Tatralandia powiedział: „Nasi goście zapominają, że jest zima, odwiedzają nasze baseny jakby było lato. Wielkim przebojem okazał się Sylwester, na którym goście mogli leniuchować na leżakach bądź brać udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dla wszystkich przygotowany była specjalna kolacja sylwestrowa a goście bawili się do białego rana. Przyjemną niespodzianką jest dla nas fakt, że mimo że śnieg nas tej zimy nie rozpieszcza, to odwiedza nas mnóstwo turystów.