Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

środa, 15 styczeń 2014 10:58

Coraz więcej turystów arabskich odwiedza Berlin

Napisane przez AG
Brama Brandenburska w Berlinie Brama Brandenburska w Berlinie AG

W listopadzie 2013 roku stolicę Niemiec odwiedziło o 90,3 proc. więcej gości z krajów znad Zatoki Perskiej.

Jest to m.in. wynikiem dobrej współpracy visitBerlin z liniami lotniczymi Air Berlin oraz Etihad Airways.
W sumie, w pierwszych jedenastu miesiącach minionego roku goście z krajów arabskich wykupili w Berlinie 174 954 noclegi, co stanowi, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012, wzrost o 20,9 proc. Arabscy turyści spędzają w stolicy naszych zachodnich sąsiadów średnio 4,4 doby, średnia pobytu wszystkich gości wynosi 2,2 doby.

Burkhard Kieker, prezes zarządu visitBerlin powiedział: „Wśród arabskich rodzin i grup przyjaciół rozprzestrzenia się opinia: Berlin jest miastem przyjaznym, tolerancyjnym, które chętnie przyjmuje gości z krajów arabskich. Tych turystów przekonują również wysokiej klasy hotele berlińskie. Liczba bezpośrednich połączeń lotniczych z Berlinem jest miarą sukcesu naszego miasta. Musimy podziękować liniom Etihad Airways iAir Berlin za ich codzienne rejsy z i do Abu Dabi oraz Qatar Airways za loty każdego dnia z i do Dohy."

Goście z Emiratów Arabskich są bardzo ważni dla Berlina. Całe rodziny przylatują tu zwiedzać zabytki i na zakupy. Średnio, każdy gość znad Zatoki zostawia w Berlinie 337 euro. Zauważalny jest także wzrost turystyką medyczną, dobra opinia usług medycznych przyciąga co roku więcej turystów arabskich. W ostatnim roku siedem berlińskich szpitali zarejestrowało aż 9271 pacjentów z zagranicy.
Berlin w pierwszych jedenastu miesiącach 2013 roku odwiedziło 10,5 mln turystów, którzy wykupili 24,9 mln noclegów. Najwięcej turystów przybyło z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i USA.