Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 26 listopad 2015 01:17

Egipt - nie dajmy się zastraszyć terrorystom

Napisane przez AG
Egipt - nie dajmy się zastraszyć terrorystom AG

Egipcjanie chcą rozwijać turystykę kulturalną, ożywić region Luksoru i Abu Simbel, rozbudować infrastrukturę hotelową nad Morzem Śródziemnym.

Samy Mahmoud, przewodniczący Egipskiego Urzędu Turystyki podczas spotkania z dziennikarzami w hotelu Gromada w Warszawie, powiedział m.in. "Turystyka to, po Kanale Sueskim" drugie źródło dochodów do egipskiego PKB. Jeszcze w 2010 roku, bardzo udanym, przychody z turystyki wyniosły 12,5 mld dolarów a Egipt odwiedziło 15 mln turystów. W ubiegłym roku dochody wyniosły niestety tylko 7,5 mld. Robimy wszystko, by turystyka nasz odrodziła się. W tej branży pracuje 4 mln osób. Chcę podkreślić, że musimy żyć i pracować mimo wszystkich złych i tragicznych wydarzeń na całym świecie. Ten rok szczególnie uświadomił nam, że nikt na świecie nie jest bezpieczny, że terroryzm zagraża nam wszystkim, ale właśnie dlatego musimy być wszyscy solidarni w walce z nim. A szczególna w tym rola nas - branży turystycznej i was - dziennikarzy turystycznych. To od was i od tego jak opisujecie miejsca na świecie, zależy, czy turyści będą w te miejsca jeździć.

My w Egipcie pracujemy teraz nad tym, by rozszerzyć nasza ofertę. Oczywiście wszyscy najchętniej przyjeżdżają nad Morze Czerwone, bo tutaj maja wszystko to, czego oczekuje się od wypoczynku. Ale chciałbym podkreślić, że Egipt oprócz słońca, plaży, ciepłego morza ma naprawdę wszystkie możliwe atrakcje turystyczne. takich zabytków, jak my, nie ma żaden kraj na świecie. I właśnie na turystykę kulturalno-historyczną chcemy teraz kłaść akcent. Chcemy szczególnie ożywić przyjazdy do Luksoru i Abu Simbel.
Ponadto, pracujemy intensywnie nad projektem rozbudowy infrastruktury hotelowej nad Morzem Śródziemnym. O innych zaletach Egiptu można opowiadać długo. Każdy znajdzie dla siebie u nas coś interesującego: miłośnik zabytków, historii, zwolennik sportów wodnych i wycieczek po pustyni, surferzy i nurkowie. Jeśli dodamy do tego niebanalną kuchnię, będziemy mieli kraj idealny na wypoczynek."

Te wspomniane powyżej zalety szerzej przedstawił w swojej prezentacji Tamer Marzouk, dyrektor Biura ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu w Berlinie odpowiedzialny m.in. za rynek polski. Podkreślił on także konieczność bliskiej współpracy branży turystycznej i dziennikarzy. Powiedział także: "Moje przesłanie brzmi - nie dajmy się zastraszyć terrorystom."
Egipcjanie wciąż czynią wszelkie wysiłki, by poprawić bezpieczeństwo turystów i podkreślają, że katastrofa samolotu rosyjskiego jest wielką tragedią dla wszystkich ludzi turystyki: Rosjan, Egipcjan i wszystkich normalnych ludzi na świecie. Rząd egipski pomaga hotelarzom w okolicach Sharm El Sheik - przez sześc miesięcy zwolnieni oni są z opłat za elektryczność, wodę, gaz, i podatków.
Na pytanie o przyszłość sprawy zniesienia wiz dla Polaków, Tamer Marzouk obiecał: "Będę walczył jak lew o zniesienie wiz."

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.