Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 22 październik 2015 09:50

Wielka Brytania - rekordowa liczba gości z Chin

Napisane przez AG
Wielka Brytania - rekordowa liczba gości z Chin archiwum visitbritain

W pierwszej połowie tego roku wielką Brytanię odwiedziło o 28 proc. więcej turystów z Chin, w porównaniu z I połową roku 2014. Odnotowano ich 90 tys., w tym aż 50 tys. przyjechało w II kwartale (o 35 proc. więcej niż w II kwartale 2014 roku).

Chiny są jednym z szybciej rosnących rynków przyjazdowych do Wielkiej Brytanii, w 2009 roku odnotowano w tym kraju 89 tys. turystów z China, zaś w 2014 - 185 tys. Wydatki gości chińskich w pierwszej połowie tego roku były o 43 proc. większe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dyrektor naczelna VisitBritain, Sally Balcombe powiedziała: "Chiny są największym wschodzącym rynkiem świata i turyści chińscy są olbrzymią okazją dla turystyki Wielkiej Brytanii. Chińscy goście na ogół przyjeżdżają na dłużej niż turyści z Europy, wydają też więcej pieniędzy. Chcielibyśmy w najbliższych pięciu latach podwoić ich wydatki i osiągnąć sumę miliarda funtów rocznie."

W ubiegłym roku turyści z China wydali w Wielkiej Brytanii 497,47 mln funtów. Od roku 2009, kiedy wydatki te wyniosły 117 mln funtów, oznacza to wzrost wydatków o 326 proc. Chiński turysta średnio wydaje podczas wizyty na Wyspach 2 688 funtów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.