Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Koniec dublowania składki na TFG
 • LOT nie chce być PUN PUT-em
 • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
 • Smaki Europy we Wrocławiu
 • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 21 październik 2015 12:06

Central Europe Workshop - Lipsk 2015

Napisane przez TR
Central Europe Workshop - Lipsk 2015 TR

Już po raz piąty odbyły się w Niemczech warsztaty dla krajów Europy Środkowej. Organizatorem była Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), a miastem- gospodarzem tej edycji workshopu został Lipsk.

W warsztatach wzięło udział ponad 40 podmiotów niemieckich – od regionów przez miasta, porty lotnicze, hotele, atrakcje turystyczne aż po biura podróży oraz przeszło 100 gości z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Rosji, Ukrainy i oczywiście Polski. Wśród gości przeważającą grupę stanowili reprezentanci biur podróży oraz przedstawiciele mediów. Opiekę nad gośćmi sprawowali tradycyjnie dyrektorzy krajowych oddziałów Niemieckiej Centrali Turystyki. W przypadku grupy polskiej był to debiutujący w tej roli Tomasz Pędzik, który z tego zadania wywiązał się znakomicie.

Zaproszeni dziennikarze mieli okazję zobaczyć Drezno, zwiedzić Lipsk oraz zapoznać się z urokami Szwajcarii Saksońskiej. Atrakcje te były ściśle związane z najważniejszymi motywami przewodnimi promocji Niemiec – bogatą ofertą kulturalną miast i pięknem natury, które będzie podstawą kampanii tematycznej w 2016 roku.
Warsztaty były okazją do lepszego poznania produktów i usług oferowanych przez stronę niemiecką, analizy aktualnych trendów w turystyce przyjazdowej do Niemiec, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania obecnych.
Polska awansowała do pierwszej dziesiątki krajów, z których przyjeżdżają do Niemiec turyści. Nie dziwi więc duże zainteresowanie warsztatami ze strony polskich przedsiębiorców, którzy byli zadowoleni z rezultatów tej wizyty.

Wśród nich była Aleksandra Harasiuk z biura podróży Gtravel, która powiedziała: „Jestem szczególnie zadowolona z nawiązania bezpośredniego kontaktu z operą w Dreźnie, co pozwoli na lepszą aranżację wyjazdów grupowych i poprawę możliwości rezerwacji biletów".