LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 styczeń 2014 09:47

Bułgaria chce mieć ministerstwo turystyki

Napisane przez MG

Zwiększająca się liczba turystów odwiedzających Bułgarię w ostatnich latach, dynamiczny wzrost wpływów z turystyki w tym kraju, sprawił, że jest ona coraz częściej postrzegana, jako poważna gałąź gospodarki.

Jak podaje bułgarska agencja prasowa FOCUS, w wywiadzie, jakiej jej udzielił bułgarski dyrektor Instytutu Analiz i Ocen dla Turystyki, Rumen Draganov powiedział: „Bułgaria musi mieć odrębne ministerstwo turystyki. Ministerstwo to powinno stać się miejscem pracy dla wszystkich rodzajów pracowników sektora turystyki, bez względu na ich wiek, zarówno młodych, jak i starych. Sektor turystyki potrzebuje ludzi w każdym wieku."

Dodał, że Bułgaria różniła się od większości krajów europejskich, jako państwowe pełne atrakcji turystycznych, które nie były sprzedawane, ani prywatyzowane i oczywiście nie okradzione, więc zostały w naturalnych miejscach lub wewnątrz zabytków.
Draganov powiedział także: „Jeśli turystyka była zarządzana za pomocą mechanizmów i narzędzi, typowych dla sektora turystyki, powinno to otworzyć możliwości również dla małych firm. W wielu obszarach działalności proturystycznej, miejsca pracy można tworzyć dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu."