Reklama

Reklama

Reklama

środa, 14 październik 2015 19:22

Chagall zagościł w Filharmonii Paryskiej

Napisane przez MG
Chagall zagościł w Filharmonii Paryskiej materiały prasowe

W Filharmonii Paryskiej będzie można podziwiać ponad 250 dzieł artysty, udostępnionych przez Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, MOMA w Nowym Jorku oraz rodzinę artysty.

Na każdym kroku kariery Marca Chagalla (1887-1985) muzyka odgrywała najważniejszą rolę.
Wszechobecność muzyki, ściśle związana z żydowskim pochodzeniem artysty, nadaje sens kreacjom scenicznym, dla których zaprojektował scenografię i kostiumy. Marc Chagall współpracował m.in. z Teatrem Żydowskim w Moskwie, baletami Aleko w Meksyku, Ognisty Ptak w Nowym Jorku, oraz Daphnis i Chloe w Paryżu. Namacalnymi dowodami talentu artysty są wykonane w latach 60. XX wieku malunki na sklepieniu Opery Paryskiej oraz murale wykonane w Lincoln Center w Nowym Jorku.
Zwiedzanie odbywa się w porządku przeciwnym do chronologicznego, podkreślając tym samym zapętlenia w twórczości Chagalla, a także pozwoli zwiedzającym odkryć kunszt artystyczny łączący obrazy, dokumenty oraz nagrania dźwiękowe.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.