Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 03 październik 2015 19:21

Tunezja - odwołano stan wyjątkowy

Napisane przez AG
Tunezja - odwołano stan wyjątkowy AG

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi odwołał w piątek stan wyjątkowy wprowadzony 4 lipca.

Stan wyjątkowy daje w Tunezji szerokie uprawnienia policji i wojsku oraz ogranicza prawo do publicznych zgromadzeń. Został ogłoszony po zamachu na plaży w Sousie, w którym 23 letni zamachowiec zastrzelił 38 osób.

Rzecznik prezydenta Moez Sinaoui, powiedział: "Stan wyjątkowy ogłoszony 4 lipca i przedłużony 31 tego samego miesiąca zakończył się dziś na całym terytorium kraju. Przyczyny, które doprowadziły do ogłoszenia stanu wyjątkowego, nadal się utrzymują. Jesteśmy w stanie wojny z terroryzmem."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.