Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 24 wrzesień 2015 09:24

Kopenhaga – rekordowe lato

Napisane przez MG
Kopenhaga – rekordowe lato archiwum visitcepenhagen

W czerwcu i lipcu stolice Danii odwiedziło 2,3 mln turystów, o 109 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (5 proc.).

Przewodnicząca duńskiego Regionu Stołecznego Hovedstaden, Sophie Hæstorp Andersen, powiedziała: „Wzrost liczby turystów generuje wzrost gospodarczy i wzrost zatrudnienia w całym regionie. Goście nocują w naszych hotelach, wydają pieniądze w sklepach, żywią się w restauracjach i zwiedzą muzea."

Dużym powodzeniem cieszy się karta turystyczna Copenhagen Card, której w tych dwóch miesiącach kupiono o 26 proc. więcej niż rok temu.
Najwięcej zagranicznych turystów przybyło do stolicy Danii ze Szwecji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Największy wzrost liczby gości zanotowano ze Stanów Zjednoczonych – o 21 proc., Chin – o 16 proc. i Wielkiej Brytanii – o 9 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.