Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 18 wrzesień 2015 11:08

Sierpień bardzo udany dla turystyki na Islandii

Napisane przez MG
Sierpień bardzo udany dla turystyki na Islandii archiwum IcelandTourismBoard

W sierpniu Islandię odwiedziło ponad 189 tysięcy turystów z zagranicy, którzy skorzystali z drogi lotniczej. To o 23 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.W sierpniu Islandię odwiedziło ponad 189 tysięcy turystów z zagranicy, którzy skorzystali z drogi lotniczej. To o 23 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.

Największe grupy gości stanowili grupę gości stanowili turyści ze Stanów Zjednoczonych – 19,2 proc., następnie Niemcy – 12,3 proc., Francuzi – 8,5 proc., Brytyjczycy – 8 proc., Włosi – 4,8 proc., Hiszpanie – 4,8 proc., Chińczycy – 4,3 proc., Kanadyjczycy – 3,7 proc., Duńczycy – 3,2 proc., Szwedzi – 3,1 proc..
Od początku roku do końca sierpnia Islandię odwiedziło 887 tysięcy turystów korzystających z lotniska w Keflavíku, co oznacza wzrost o 187 tysięcy w stosunku do ubiegłego roku.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.