LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 18 wrzesień 2015 10:48

Kos – kryzys branży z powodu uchodźców

Napisane przez AG
Plaża na wyspie Kos Plaża na wyspie Kos KG

Wiadomości o uchodźcach przybywających na grecką wyspę Kos, spowodowały w tym roku już 170 tys. anulacji pobytów. Oznacza to spadek przychodów branży turystycznej na Kos o ok 7 mln euro.

Dane te znalazły się w liście skierowanym przez hotelarzy z wyspy, do ministra finansów Giorgosa Houliarakisa i ministra gospodarki i turystyki Nikosa Christodoulakisa. Stowarzyszenie hotelarzy podkreśliło, że tak wielkiej liczby anulacji nie odnotowano na Kos od roku 1980 i w związku z tym, część hoteli będzie zamknięta o dwa, trzy tygodnie wcześniej niż to planowano. Hotelarze szacują, że we wrześniu i październiku liczba miejsc pracy w sektorze turystycznym zmniejszy się o ok. 30 proc. Stawki w hotelach w tym czasie obniżono nawet o 60 proc. Odwołano loty czarterowe z Włoch i Izraela. Jako przykład złej sytuacji, autorzy listu podali jeden z luksusowych hoteli, w którym odwołano 1650 rezerwacji na przyszły sezon.
Obaj ministrowie zostali poproszeni o pomoc, m.in. o przedłużenie okresu płacenia obniżonych podatków.
Prezes Greckiej Federacji Hotelarzy Yiannis Retsos, również alarmuje, że jeśli problem uchodźców nie zostanie rozwiązany, turystyka na wyspach w pobliżu wybrzeży tureckich może upaść a później ten problem może dotknąć inne regiony kraju.