Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 17 wrzesień 2015 17:14

Czechy – prawie 10 proc. gości więcej w I półroczu

Napisane przez MG
Panorama Pragi Panorama Pragi AG

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, Czechy odwiedziło prawie 12,5 mln turystów, to o 9,5 proc. więcej niż w I połowie 2014 roku.

Większość z nich, bo aż 6,4 mln przyjechało tylko na jeden dzień a głównym celem ich przyjazdu były zakupy. Ponad 50 proc. z tych jednodniowych turystów stanowili Niemcy. Na dwa lub więcej dni przyjechało do Czech ok. 4,9 mln osób, zaś ponad milion przejeżdżało przez ten kraj tranzytem.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.