LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 09 styczeń 2014 14:53

Dziadek Mróz zawita do Jasnej

Napisane przez AG

Kilka dni przez prawosławnym Nowym Rokiem, gospodarze stacji narciarskiej Jasna pod Chopokiem w Niskich Tatrach na Słowacji przygotowali dla turystów ze wschodu imprezę pod nazwą Dziadek Mróz w Jasnej.

W sobotę, 11 lutego w godzinach 11 – 15 taras restauracji Happy End zmieni się w krainę Dziadka Mroza. Zimowy ogród z rosyjskimi motywami, zabawy, żywa muzyka, teatrzyk i taneczna zabawa będą czekać na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Jasną. Wieczorem planowana jest zabawa podczas Russian Disco Night w klubie Happy End, na wieczór przygotowano specjalne menu.
Dziadek Mróz wraz ze śnieżynką Nastią przyjedzie lapońskimi saniami z zaprzęgiem. Przywita go muzyka saksofonu i harmonii a w Lodowym barze, narodowy napój rosyjski – wódka. We wspomnianej restauracji podawane będą typowe dania rosyjskiej kuchni.
Impreza organizowana przede wszystkich pod turystów rosyjskich nie jest przypadkiem. Każdego roku Liptów przeżywa najazd turystów ze wschodu, którzy przyjeżdżają tu po naszym Bożym Narodzeniu i zostają aż do połowy stycznia. Rosjanie polubili spędzanie sowich Świąt na stoku narciarskim lub w termalnych basenach aquaparku Tatralandia. W porównaniu do ubiegłego sezonu w hotelach w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach, zarezerwowało miejsca 30 proc. więcej turystów rosyjskich. Większość z nich przyjeżdża tutaj kolejny raz. Są to turyści preferujący aktywny wypoczynek, jazdę na nartach, ale i aktywny tryb spędzania czasu po nartach – na przykład jazdę kolejką na Łomnicę. Hotelarze są dobrze przygotowani na rzeszę turystów z Rosji – w hotelach pojawiają się dekoracje rosyjskie, w restauracjach menu w języku rosyjskim. Dodatkowo organizowane są jednodniowe wypady do Wiednia, zabiegi wellness.