Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 wrzesień 2015 09:58

Antalya – spadek liczby turystów

Napisane przez MG
Antalya Antalya materialy prasowe

Od początku roku do końca sierpnia Antalyę odwiedziło o minus 6,1 proc. mniej turystów niż w analogicznym okresie 2014 roku.

W zeszłym roku odnotowano ich 8,4 mln, w tym było ich 7,9 mln. W sierpniu Antalyę odwiedziło 1,8 mln gości, o minus 3,5 proc. mniej niż w sierpniu 2014 roku.
W pierwszych ośmiu miesiącach najbardziej spadła liczba turystów z Rosji – o 22 proc., do 2,1 mln. Liczba gości z Holandii spadła o 4,2 proc., z Belgii – o 6 proc., ze Szwecji – o 7 proc., z Iranu – o 8 proc., z Izraela – o 11 proc.
Wzrosła natomiast liczba turystów niemieckich – o 9,4 proc., do 2 mln., brytyjskich – o 4,4 proc., do 330 tys. oraz kazachskich i polskich.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.