LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 08 wrzesień 2015 11:46

Egipt chce postawić na turystykę kulturową

Napisane przez AG
Turyści w świątyni w Luksorze Turyści w świątyni w Luksorze AG

Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności a liczba turystów odwiedzających zabytki spadła o ponad 30 proc.

Przychody w turystyce w Egipcie w I połowie tego roku wyniosły 3,3 mld euro, o 100 mln więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.
Ministerstwo Turystyki przeznacza 25 proc. dochodów na promocję zwłaszcza Luksoru i Asuanu. Ministerstwo stawia na rozwój turystyki kulturowej, bowiem turyści odwiedzający zabytki Egiptu stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich gości w kraju.

Tharwat Agamy szef Stowarzyszenia Egipskich Biur Podróży powiedział; „Liczba turystów odwiedzających zabytki starożytnego Egipu spadła w ostatnim roku aż o 30-40 proc. Jedną z przyczyn jest brak nowoczesnej promocji tych miejsc."

Z kolei Hossam el-Bortokaly, dyrektor agencji marketingowej Nexters dodał: „Zabytki Egiptu nie mogą być traktowane jako martwe kupy kamieni. To musi być pretekst do opowieści historii. Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności. W celu przyciągnięcia większej liczby turystów musimy nie tylko opowiedzieć o niektórych zabytkowych miejsc, musimy wziąć pod uwagę, co naprawdę przyciąga turystę, jak podobne miejsca przedstawiają za granicą. W marketingu zabytków pora zauważyć nowe techniki i technologie, choćby 3D."