Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 08 wrzesień 2015 11:03

Dubaj – turystyka medyczna przebojem

Napisane przez MG
Dubaj – turystyka medyczna przebojem archiwum DHA

W pierwszej połowie roku Dubaj odwiedziło w celach medycznych 260 tys. gości, o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Linda Abdullah Ali, szef biura turystyki medycznej Urzędu Zdrowia Dubaju (DHA), powiedziała: „Prawie 40 proc. turystów medycznych odwiedzających Dubaj to goście z zagranicy. W drugiej połowie spodziewamy się dalszego wzrostu liczby w tej grupie turystów, ok. 12-15 proc."

Turystyka medyczna przyniosła w I półroczu 1 mld dolarów. Liczba gości przyjeżdżających w celach leczniczych lub korekcyjnych do Dubaju, wzrasta co roku o ok. 12 proc. Do roku 2020 ich liczba ma osiągnąć ponad 500 tys. ich wizyty maja przynosić ok. 2,6 mld dolarów.
W Dubaju jest ponad 130 palcówek medycznych zatrudniających ponad 5 tys. personelu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.