Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 08 wrzesień 2015 10:45

Chorwacja – 3,9 mln turystów w sierpniu

Napisane przez AG
Dubrownik Dubrownik AG

Chorwację odwiedziła w sierpniu rekordowa liczba 3,9 mln turystów, o 5,5 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.

Minister turystyki Chorwacji, Darko Lorencin powiedział: „Jesteśmy zadowoleni z wyników sierpniowych oraz z tego, że tendencja wzrostowa w turystyce przyjazdowej jest kontynuowana. W związku z tym, czekamy z optymizmem na wrzesień."

Region Dubrownika i Neretwy odnotował 354 tys. gości (wzrost o 5 proc.), którzy wykupili 1,96 mln noclegów. W sierpniu najwięcej turystów przyjechało z Niemiec, Włoch, Słowenii, Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Holandii i Francji. W samym Dubrowniku najwięcej było Brytyjczyków.
Od początku roku do końca sierpnia Chorwację odwiedziło 11,5 mln turystów (wzrost o 8 proc.), którzy wykupili 66 mln noclegów (wzrost o 6,5 proc.). W samym regionie Dubrownik – Neretwa w tym okresie odnotowano 1,156 mln gości i 5,7 mln wykupionych noclegów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.