Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 11:17

Jedna trzecia mniej Rosjan wyjeżdża za granicę

Napisane przez MG

Liczba Rosjan wyjeżdżających w celach turystycznych za granicę w I połowie tego roku była mniejsza o 33,8 proc. od odnotowanej w pierwszym półroczu 2014 roku.

W pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku odnotowano ich 8,2 mln, w tym roku – 5,4 mln.

W trzech najbardziej popularnych krajach liczba turystów rosyjskich spadłą następująco: w Turcji – o minus 25,7 proc., w Egipcie – minus 13,4 proc., w Niemczech – minus 29,6 proc. W Grecji liczba Rosjan spadła o ponad 50 proc.

Tegoroczna liczba Rosjan wyjeżdżających na wypoczynek za granicę jest najniższa od dwudziestu lat, a do tej pory najniższy spadek odnotowano w roku 1998 – minus – 24,4 proc., oraz w 2009 – minus 22,6 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.