Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 04 wrzesień 2015 15:49

Tunezja zniosła opłatę wyjazdową

Napisane przez AG

Od 31 sierpnia turyści wyjeżdzający z Tunezji nie będą musieli pokazywać znaczków skarbowych potwierdzających zapłatę za wyjazd w wysokości 30 dinarów tunezyjskich.

Opłata ta (ok. 58 zł) obowiązywała w Tunezji od 1 października 2014 roku (patrz: Od października podatek wyjazdowy w Tunezji) a jej zniesienie zapowiadała minister turystyki Tunezji Selma Elloumi Rekik.
Obecnie wydała komunikat, ze zgodnie zapisami Ustawy o finansach publicznych z 2015 roku, opłata zostaje zniesiona.
Znaczki skarbowe , które należało okazać do ostemplowania na lotnisku przy wylocie z Tunezji, trzeba było kupić w hotelu lub na samym lotnisku.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.