Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 04 wrzesień 2015 09:53

Egipt – 820 tys. turystów w czerwcu

Napisane przez AG
Świątynia w Luksorze Świątynia w Luksorze AG

Egipt odwiedziło w czerwcu 820 tysięcy turystów. To w porównaniu z 785 900 gośćmi, których odnotowano w czerwcu 2014 roku, oznacza wzrost o 4,4 proc.

Według raportu Egipskiego Centralnego Urzędu Statystycznego (CAPMAS), największy wzrost liczby turystów odnotowano z Europy Wschodniej – o 44,7 proc., następnie z Europy Zachodniej – o 31,1 proc. i krajów Bliskiego Wschodu - o 13,4 proc.

Najwięcej z Europy Wschodniej stanowili Rosjanie – aż 67,9 proc., zaś z Europy Zachodniej – Niemcy – 30,7 proc.
Wzrosła również liczba wykupionych noclegów – o 13,7 proc., z 6,8 mln do 7,7 mln. Średni czas spędzony przez turystów w Egipcie to 9,5 doby.
Gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w czerwcu odnotowano 135 tys., o 3,5 proc. mnie niż rok temu. Wykupili oni 1,5 mln noclegów – o 10,7 proc. mniej niż w czerwcu 2014 roku. Egipt prowadzi w krajach arabskich intensywną akcję promocyjną mającą na celu przekonanie obywateli tych krajów do odwiedzenia Egiptu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.