Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 04 wrzesień 2015 09:45

Powstało Muzeum Braci Grimm

Napisane przez AG

W Niemczech, w Kassel dzisiaj otwarte zostanie Muzeum Braci Grimm.

Budowa Grimmwelt trwała dwa lata i kosztował 200 mln euro.

Dorothee Rhiemeier, dyrektor ratusza ds. kulturalnych, powiedziała: „W budynku tym jednoczą się w magiczny sposób: sztuka, kultura i natura. Jestem pewna, ze muzeum przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszego miasta."

Na powierzchni 1 600 metrów kwadratowych zgromadzono oryginalne wydania książek braci Grimm, m.in. pierwszy zbiór opowieści ludowych, znany pod nazwą Kassel Handexemplare (pol. Rękopis Kasselski), który został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego. Oprócz stałej wystawy planowane są dwa do trzech wystaw czasowych rocznie. Pierwsza z nich będzie poświęcona baśni „Roszpunka".

Dyrektor zarządzająca Grimmwelt, Susanne Völker, powiedziała: „Goście będą mogli odkrywać magiczny świat bajek i baśni, zanurzyć się w świecie oryginalnego języka, dogłębnie poznać twórczość braci Grimm. Pomogą w tym interaktywne wyświetlacze, pamiątki historyczne, obrazy i grafiki."

Gospodarze spodziewają się ok. 80 tys. gości rocznie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.