Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 28 sierpień 2015 11:25

Drezno – słabszy wynik w I półroczu

Napisane przez AG
Centrum Drezna Centrum Drezna archiwum Dresden Marketing

Drezno odwiedziło w pierwszym półroczu tego roku ok. 900 tys. turystów, o 1,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Turyści wykupili w tym okresie ok. 1,8 mln noclegów, co oznacza spadek w stosunku do roku u biegłego o 3,2 proc.
Wzrosłą liczba gości ze Szwajcarii, Polski i Chin, zmalała jednak aż o 30 proc. liczba turystów z Rosji.
Wyjątkowo udanym w tym półroczu miesiącem był ma – w Dreźnie wykupiono rekordową liczbę 448 131 noclegów.

Jörg Potreck, rzecznik Stowarzyszenia Hotelarzy w Dreźnie, powiedział: „W pierwszym półroczu nie udało się zorganizować tylu kongresów i konferencji, co zwykle. To spowodowało niewielki spadek liczby gości. Część turystów odstraszyły demonstracje antyimigracyjne, organizowane w Dreźnie od jesieni ubiegłego roku i nagłaśniane przez media."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.