Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 25 sierpień 2015 20:39

Wielka Brytania – rekordowa w historii połowa roku

Napisane przez MG
Londyn Londyn archiwum VisitBritain

Liczba turystów odwiedzających Wielka Brytanię w I półroczu wyniosła 16,8 mln, była o 5 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2014 roku i najwyższa w historii.

O 3 proc. – w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej - większa jest liczba turystów w ciągu 12 miesięcy, do czerwca tego roku, wyniosła ona 34,9 mln. W samym czerwcu tego roku kraj odwiedziło 3,23 mln gości.
Przyczynił się do tego z pewnością wzrost liczby turystów z Ameryki Północnej – o 15 proc. w czerwcu, o 4 proc. w I półroczu.

Patricia Yates, dyrektor strategii i komunikacji VisitBritain powiedziała: „Turystyka jest nadal jedną z dynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Bardzo pozytywną wiadomością jest wzrost liczby przyjazdów z Ameryki Północnej, niezwykle cennego dla nas rynku turystyki wypoczynkowej i biznesowej."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.