Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 25 sierpień 2015 20:35

Irlandia pubami stoi

Napisane przez MG

Ponad połowa turystów odwiedzających Irlandię przyznała, ze miejscowe puby są najważniejszym czynnikiem wpływającym ich decyzję o przyjeździe do tego kraju.

Więcej, bo 57 proc. gości jako czynnik decydujący uznała dziedzictwo kulturowe Irlandii, puby były najważniejsze dla 54 proc.
Badanie przeprowadził firma marketingowa IReach, na próbie 500 turystów ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii.

Noreen O'Sullivan, prezes Federacji Winiarze Irlandii, powiedział: „Wysoka akcyza na alkohol źle wpływa na naszą turystykę. Obecnie akcyza na piwo wynosi 31 proc., na whisky – 68 proc. a na wina - 64 proc. A przecież nasze puby są jednym z najważniejszych czynników napędzających turystykę. Promują one nasza gościnność i otwartość. W każdym mieście, miasteczku i wiosce, puby są częścią lokalnej społeczności."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.