Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 24 sierpień 2015 16:46

Turcja – więcej turystów z wycieczkowców

Napisane przez MG
Turcja – więcej turystów z wycieczkowców materiały prasowe

Liczba turystów, którzy przypłynęli do Turcji na pokładach statków wycieczkowych w I półroczu wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014 o 20 proc.

W pierwszej połowie tego roku odnotowano ich 647 984, w ubiegłym roku było ich 538 409. Dalszy wzrost liczby tej grupy turystów może być spowolniony z powodu zawieszenia rejsów do Turcji przez linie Costa Cruise.
W samym Stambule liczba turystów z wycieczkowców w pierwszym półroczu wzrosła o 51 proc. i osiągnęła 216 800. W Kusadasi na wybrzeżu Morza Egejskiego liczba ta wyniosła 194 348 (wzrost o 14 proc.). Spadłą natomiast liczba wysiadających turystów w Izmirze – o minus 10,7 proc. (do 76 636) oraz w Antalyi – o minus 13,3 proc. (do 56 268).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.