Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 24 sierpień 2015 10:03

Egipt – w czerwcu o 4 proc. więcej turystów

Napisane przez MG
Turyści w świątyni w Luksorze Turyści w świątyni w Luksorze AG

Liczba turystów odwiedzających Egipt w czerwcu wyniosła 820 tys. W porównaniu 786 tys. w czerwcu 2014 roku, oznacza to wzrost o 4 proc.

W ubiegłym roku turystyka przyniosła do budżetu w tym kraju 7,5 mld dolarów.
W czerwcu tego roku prawie połowa turystów przybyła z Europy Wschodniej z czego ponad 68 proc. pochodziło z Rosji a pozostałe ponad 31 proc. z innych krajów europejskich.
Z krajów Bliskiego Wschodu przybyło w czerwcu 13,4 proc. wszystkich gości. Turyści w czerwcu spędzali w Egipcie średnio dziewięć i pół doby (rok temu – dziewięć). W ubiegłym roku Egipt odwiedziło 14,7 mln turystów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.