O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 20 sierpień 2015 16:59

Jordania będzie walczyć o turystów

Napisane przez AG
Petra Petra AG

Jordania rozpoczyna kampanię reklamową mającą na celu spopularyzowanie największych atrakcji turystycznych tego kraju – zwłaszcza Petry - i zahamowanie spadku liczby gości.

Dyrektor Jordańskiej Izby Turystyki (JTB), Abed Al Razzaq Arabiyat, powiedział: „Kampania rozpoczęta w połowie sierpnia będzie prowadzona na wielu płaszczyznach: w telewizji, w radio, na billboardach, na taksówkach oraz na przystankach autobusowych w wielu krajach na całym świecie. Nacisk zostanie położony na promowanie Petry, która bardzo ucierpiała z powodu spadku liczby gości."

Liczba turystów odwiedzających w tym roku Petrę spadła w stosunku do roku 2014 o 34 proc. W pierwszej połowie tego roku odnotowano 215 970 gości, w roku 2014 zaś – 327 858.

Prezes Stowarzyszenia Hotelarzy Petry, Khaled Nawafleh, podkreślił: „Petra nie była do tej pory promowana na świecie, tak, jak powinna. W końcu, to jeden z tzw. 7 nowych cudów świata. Nie chcemy zwalać spadku liczby gości tylko na sytuację w regionie. Potrzebujemy nowoczesnej kampanii promocyjnej. Ok. 80 proc. odwiedzających Petrę nie zatrzymuje się tutaj na nocleg, uciekają nad Morze Martwe."

Ze względu na spadek liczby turystów, 10 hoteli w Petra zostało zamkniętych, dwa – zamknięte czasowo, 30 zaś pozostało otwartych, mimo, że ponoszą straty. Z 1 800 pracowników hotelarze musieli zwolnić aż 900.
W czerwcu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwiększeniu budżetu JTB, aby umożliwić jej promowanie atrakcji turystycznych królestwa na rynkach regionalnych i międzynarodowych.. Na początku tego roku Rada Ministrów zatwierdziła środki mające na celu ratowanie sektora turystyki, takich jak zmniejszenie taryf za energię elektryczną dla hoteli. Gabinet obniżył także opłaty dla osób wjeżdżających przez lądowe przejście graniczne z 40 dinarów jordańskich do 10.