Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 sierpień 2015 16:54

Francja – będzie konny szlak d’Artagnana

Napisane przez MG
Kadr z fimu "Czterej muszkieterowie" - drugi z prawej d'Artagnan grany przez Michaela Yorka Kadr z fimu "Czterej muszkieterowie" - drugi z prawej d'Artagnan grany przez Michaela Yorka materiały prasowe

Organizatorzy tegorocznego Festiwalu d'Artagnan w Lupiac w południowo-zachodniej Francji ogłosili zamiar budowy szlak turystyki konnej śladami słynnego muszkietera.

Trasa ma mieć długość 4 tysięcy kilometrów i będzie pierwszą w Europie długodystansową trasą przeznaczoną do turystyki konnej.

Alain Libero, założyciel i prezes Stowarzyszenia Européenne de la Route d'Artagnan, powiedział: „W Unii Europejskiej jest ok sześciu milionów turystów konnych, jednak nie ma na kontynencie infrastruktury na wysokim poziomie."

Planowany szlak ma być gotowy w 2017 roku i prowadzić będzie przez Hiszpanię, Włochy, Francję, Belgię, Niemcy i Holandię.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.