Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 sierpień 2015 15:20

Rumuni też polubili dinozaury

Napisane przez MG
Dino Parc Rasnov Dino Parc Rasnov archiwum Dino Parc Rasnov

Ponad 100 tysięcy osób odwiedziło w ciągu dwóch miesięcy, Dino Parc Rasnov, największy park dinozaurów w Europie Południowo-Wschodniej.

Otwarty 12 czerwca tego roku, park położony w centralnej Rumunii zajmuje powierzchnię 1,6 ha i znajduje się w nim 46 naturalnej wielkości dinozaurów, sklep z pamiątkami i muzeum. Goście mogą także obejrzeć szkielet dinozaura Balaurul Bondoc, jedyny tego typu obiekt w Rumunii.

Adrian Apostu dyrektor parku, powiedział: „Odwiedza nas ponad 2 tysiące gości dziennie, w weekendy liczba ta podwaja się. Sporo z tej liczby stanowią turyści zagraniczni."

Inwestycja kosztowała ok. 5 mln euro, z czego 70 proc. z funduszy europejskich.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.