Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 18 sierpień 2015 16:28

Wiedeń - wystawa „Seestadt Aspern International”

Napisane przez MG
Wiedeń - wystawa „Seestadt Aspern International” Helen & Hard

Jednym z największych projektów urbanistycznych ostatnich lat w stolicy Austrii jest nowa dzielnica Seestadt Aspern czyli miasto na jeziorze.
Do 2030 roku na obszarze ponad 240 hektarów powstanie przestrzeń do życia dla ok. 20 000 mieszkańców.

W ramach Vienna Biennale 2015 został przeprowadzony konkurs na projekt dla działki mieszczącej się na terenie Seestadt Aspern, którego wyniki prezentowane są na wystawie „Seestadt Aspern International".
W konkursie wzięło udział siedem wybranych biur architektonicznych z całej Europy. Celem było wypracowanie alternatywnego podejścia do architektury w Seestadt Aspern. Na pierwszym planie jako ważna część tkanki miasta miał się znajdować miejski budynek mieszkalny. Nowoczesne podejście do wiedeńskiej tradycji miało umożliwić dyskusje o przyszłości i spójności miasta.
Wyniki konkursu są prezentowane i omawiane na wystawie organizowanej w ramach Vienna Biennale 2015 w wiedeńskim Centrum Architektury oraz w dzielnicy Seestadt Aspern.
Najlepiej ocenione zostały prace biur Atelier Kempe Thill Architects and Planners (Holandia), Helen & Hard (Norwegia) oraz Hild und K Architekten (Niemcy), wyróżniono także projekt Cino Zucchi Architetti i ifdesign (Włochy).

http://www.azw.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.