Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

środa, 05 sierpień 2015 12:03

Będzie rekordowy rok w Grecji

Napisane przez AG
Plaża na wyspie Kos Plaża na wyspie Kos KG

Mimo zawirowań, lekkiego kryzysu (głównie medialnego), turystyka grecka osiągnie w tym roku przewidywane wysokie wyniki – ponad 25 mln turystów i ok. 14 mld euro przychodów z turystyki.

Prezes Greckiego Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych (SETE), Andreas Andreadis, powiedział: „Cele założone na ten rok będą osiągnięte, chyba że nastąpią nowe okoliczności i zawirowania. Na razie turystyka przetrzymała turbulencje gospodarcze i polityczne. Dobre tegoroczne wyniki osiągnięte zostały między innymi dzięki wzrostowi liczby przyjazdów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii."

Lipiec wyglądał różnie na wyspach greckich. Na Rodos zanotowano spadek liczby gości o 2 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Liczba turystów rosyjskich spadła o 51,5 proc. Z kolei na Zakynthos w lipcu odnotowano wzrost liczby turystów o 7,6 proc., do 150 964 osób. Największy wzrost zanotowano wśród gości z Polski – o 70,9 proc., Niemiec – 35,8 proc. i Wielkiej Brytanii – 11,3 proc. Liczba Rosjan spadła o minus 82,5 proc.