Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 04 sierpień 2015 10:36

Gruzja – wzrost liczby turystów

Napisane przez MG

W lipcu Gruzję odwiedziło 737 696 turystów, o 9,5 proc. więcej niż w lipcu zeszłego roku.

Od początku roku do końca lipca odnotowano 3 069 999 gości czyli o 4,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu.
Większość turystów w lipcu pochodziła z Turcji (wzrost w porównaniu z lipcem 2014 roku o 12 proc.), Azerbejdżanu (+7,9 proc.), Armenii (+11.9 proc.), Rosji (+6,6 proc.) i Ukrainy (+0,6 proc.).

Z kolei od początku roku do końca lipca odnotowano duże wzrosty liczby gości z następujących krajów: Litwy (+23 proc.), Czech (+23 proc.), Niemiec (+15 proc.), Wielkiej Brytanii (+15 proc.), Łotwy (+15 proc.) i Holandii (+15 proc.).

Bardzo dobre wyniki dotyczą również: Białoruś (+48 proc.) i Mołdawii (+32 proc.), Kazachstanu (+ 32 proc.) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+ 768 proc.) i Arabii Saudyjskiej (+137 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.