Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 04 sierpień 2015 10:20

Rumunia – więcej turystów w czerwcu

Napisane przez MG
Zamek Drakuli Zamek Drakuli archiwum romaniatourism.com

W czerwcu Rumunię odwiedziło 870 tys. turystów zagranicznych, czyli o 4 proc. więcej niż w czerwcu 2014 roku.

Większość zagranicznych gości pochodziło z krajów europejskich (91,3 proc.), z tego 52,2 proc. pochodziło z państw członkowskich Unii Europejskiej. Najwięcej gości przyjechało z Węgier - 31,4 proc. , Bułgarii - 26,9 proc., Niemiec - 8,9 proc., Polski - 6,8 proc., Włoch- 5,6 proc. i Austrii - 3,3 proc.
W pierwszej połowie roku, liczba zagranicznych turystów w Rumunii wyniosła 3,9 mln, 10,1 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 92,8 proc. przyjechała z krajów europejskich, w tym 58 proc. z państw Unii Europejskiej. Najwięcej z Węgier - 32,8 proc., Bułgarii - 27,7 proc., Niemiec - 8,4 proc., Włoch - 6,3 proc., Polski - 5,3 proc. i Austrii - 3,4 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.