Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 lipiec 2015 20:47

Egipt otworzył biuro w Abu Dhabi

Napisane przez AG
Konferencja prasowa z oakzji otwarcia biura ETA w Abu Dhabi Konferencja prasowa z oakzji otwarcia biura ETA w Abu Dhabi materiały prasowe

Egipskie Biuro ds. Turystyki (ETA) ogłosiło, rozpoczęcie działalności biura w Abu Dhabi.

To pierwsze biuro ETA w regionie Zatoki Perskiej. W maju zwiększenie akcji promocyjnej w krajach arabskich, zwłaszcza nad Zatoką, zapowiedział egipski minister turystyki, Khalde Ramy.
W uroczystości otwarcia brali udział m.in. ambasador Egiptu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Ehab Hamouda, przewodniczący ETA - Sami Mahmoud i szef nowopowstałego ośrodka - Ahmed Ali.

Sami Mahmoud, przewodniczący ETA, powiedział: „Otwarcie naszego biura w Abu Dhabi jest kamieniem milowym w historii ETA. Odzwierciedla ono, jak silne więzy istnieją między naszymi krajami. Zjednoczone Emiraty Arabskie zawsze były naszym sojusznikiem i jednym z ważniejszych dla nas rynkiem turystycznym. Uruchomienie biura jest kluczowym elementem planu strategicznego opracowanego przez Ministerstwo Turystyki i ETA. Mającego na celu przyciągnięcie 20 mln turystów w 2020 roku i osiągnięcie przychodów turystycznych w wysokości 26 mld dolarów rocznie."

Ahmed Ali, szef biura ETA w Abu Dhabi, powiedział: „Staramy się odkrywać nowe horyzonty turystyczne w naszej współpracy z krajami arabskimi, zwłaszcza ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską, Kuwejtem, Bahrajnem, Omanem i Libanem. Liczę na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym liniami lotniczymi i touroperatorami, chcemy zaoferować naszym arabskim partnerom konkurencyjne pakiety turystów i programy, które zaspokoją najwybredniejszych gości."

Biuro ETA w Abu Dhabi rozpoczęło już rozmowy z liniami lotniczymi na temat bezpośrednich lotów do Sharm El Sheik i na północne wybrzeża Egiptu. Linie Egypt Air rozpoczną już we wrześniu rejsy z Dubaju do Kairu, w ten sposób liczba dziennych lotów z Dubaju do stolicy Egiptu wzrośnie do trzech.
W maju ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Egiptu przybyło 153 700 gości, w porównaniu do 124 900 z maja 2014 roku, oznacza to wzrost o 23,1 proc.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.