Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 lipiec 2015 10:27

Japonia – ponad 45 proc. więcej gości w I półroczu

Napisane przez MG
Iwakuni Iwakuni archiwum jnto.go.jp

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, Japonię odwiedziło 9,1 mln osób, o 46 procent więcej niż w tym samym okresie w roku 2014.

Po raz pierwszy od wielu lat, liczba turystów, którzy przyjechali do Japonii była większa od liczby Japończyków wyjeżdżających za granicę – tych ostatnich było 7,6 mln.
Wzrost liczby turystów zwłaszcza z Chin, Tajwanu i Korei Południowej, pozwala szacować, że do końca roku Japonię odwiedzi rekordowa liczba 18 mln gości. To z kolei jest dowodem, że Japończycy osiągną cel akcji Abenomics – osiągnięcie liczby 20 mln turystów zagranicznych do 2020 roku, roku igrzysk olimpijskich w Tokio.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.