Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

piątek, 24 lipiec 2015 15:53

Karta Tatrzańska przebojem sezonu

Napisane przez AG

Przez pierwsze 55 dni sezonu letniego, w Tatrach Wysokich na Słowacji wydano 5,5 tysiąca kart turystycznych. Umożliwia ona 55 rodzajów zniżek i darmowych możliwości korzystania z usług oraz rabaty w 120 obiektach noclegowych.

Największą grupę korzystającą z karty są oczywiście Słowacy – 50 proc., na drugi miejscu są Czesi – 35 proc.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry Wysokie, powiedziała: „Z tygodnia na tydzień rośnie liczba wydawanych kart. Na popularność Tatr i karty ma na pewno dużo lepsza niż przed rokiem pogoda. Nasi goście korzystają z karty głównie ze względu na zniżki na kolejki. Duża zaletą karty jest to, ze każdy jej posiadacz ma automatycznie ubezpieczenie za cały okres pobytu."

Kartę Tatrzańską może otrzymać każdy, kto wykupi nocleg w Tatrach Wysokich. Upoważnia choćby do 25 proc. zniżki przy wstępie do aquaparku w Popradzie, do zniżek na kolejkę nad Kamienny Staw oraz na Łomnicę a także na wyciąg w Szczyrbskim Jeziorze. Dzięki niej turysta mniej płaci za wstęp do muzeów, korzystanie z wypożyczalni sprzętu. Każdy gość obiektu, który jest partnerem projektu Karta Tatrzańska, otrzymuje kartę w recepcji.
Gospodarze spodziewają się, ze do końca sezonu letniego wydadzą ok. 20 tysięcy kart.

Pełna lista obiektów noclegowych oferowanych przez karty, jest widoczna w www.regiontatry.sk.