Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 23 lipiec 2015 16:32

Hiszpania – ponad 29 mln turystów w I półroczu

Napisane przez AG
Na wybrzeżu katalońskim Na wybrzeżu katalońskim AG

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, Hiszpanię odwiedziło 29 200 000 zagranicznych turystów, to o 4,2 proc. (1,2 mln) więcej niż w I półroczu 2014 roku.

Najwięcej było Brytyjczyków – 6,7 mln, stanowili oni 23 proc. wszystkich gości a liczba ich wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 2,6 proc. Niemców było 4,7 mln (16,2 proc. ogółu, 1,6 proc. wzrostu). Liczba Francuzów wzrosła o 7,5 proc. i wyniosła 4,6 mln (15,6 proc. ogółu.
Najchętniej odwiedzana była Katalonia – odwiedziło ją 7,4 mln turystów zagranicznych (o 4,4 proc. więcej niż rok temu). Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 5,6 mln, Baleary – 4,4 mln.

Minister turystyki Jose Manuel Soria powiedział: „Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Hiszpanię w półroczu jest rekordowa historii i pozwala przypuszczać, że również wynik całego roku będzie rekordowy."

Do tej pory rekordowym dla hiszpańskiej turystyki rokiem był 2014, w którym kraj ten odwiedziło 64 990 000 zagranicznych turystów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.