Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:21

Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego

Napisane przez MG
Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego stadt wien marketing

Codziennie po zapadnięciu zmroku na wiedeńskim Placu Ratuszowym można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. To wszystko w ramach Festiwalu Filmu Muzycznego.

Tegoroczny jubileuszowy, 25. Festiwal Filmu Muzycznego w Wiedniu to dwa wakacyjne miesiące wypełnione muzyką filmową, operą, muzyką pop i jazzem. Wszystko w bajkowej scenerii wiedeńskiego Ratusza i przy nieodpłatnym wstępie, a do tego wzbogacone ofertą kulinarną.

Wielbiciele opery cieszą się na występ Anny Netrebko i Rolanda Villazón w „Cyganerii" Pucciniego oraz w „Napoju miłosnym" Donizettiego, a także Thomasa Hampsona w „Simon Boccanegra" Verdiego. Również znane melodie z „Carmen" Bizeta i „Czarodziejskiego fletu" Mozarta zaostrzają ochotę na operę. „Rigoletto" Verdiego będzie transmitowany z Wiedeńskiej Opery na żywo.

Dwie operetki Emmericha Kálmána, „Księżniczka czardasza" oraz „Hrabina Marica", zapewnią ucztę dla ucha. W ramach festiwalu rozbrzmi również majstersztyk muzyki klasycznej - koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2015 roku pod batutą Zubina Mehta.
Nie zabraknie również jazzu z nagraniami legendarnych wykonawców jak Frank Sinatra, Eric Clapton, Chick Corea, Omara Portuondo oraz Tony Bennet i Lady Gaga. Emitowane będą również koncerty muzyki pop, jak np. Elton John, Pink Floyd, Celine Dion, Queen, Bob Marley, Depeche Mode, Zucchero i Elvis Presley, który w tym roku obchodziłby swoje 80 urodziny.
www.filmfestival-rathausplatz.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.