Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 17 lipiec 2015 11:29

Janosikowe Dziury będą jak nowe

Napisane przez AG
Dolne Dziury Dolne Dziury

Trwają ostatnie prace remontowe na najpopularniejszym szlaku w Małej Fatrze na Słowacji – Janosikowych Dziurach. Kładki i schodki w tzw. Górnych Dziurach (Horne Diery) są wymieniane i już niedługo wszystkie trzy warianty: Dolne, Nowe i Górne (Dolne, Nove, Horne Diery) będą całkowicie bezpieczne.

Rekonstrukcję zaniedbanej infrastruktury w Małej Fatrze, rozpoczęła od razu po swoim powstaniu, Regionalna Organizacja Turystyczna Fatra. Przede wszystkim zabrano się za remont najpopularniejszego szlaku w regionie – Janosikowych Dziur. To trzy połączone ze sobą szlaki wiodące skalnymi, wąskim wąwozami, wzdłuż potoków i wodospadów. Ułatwienia w postaci drabinek i mostków były niezmieniane od 30-40 lat i w wielu miejscach chodzenie po nich było niebezpieczne. Skorodowane szczeble drabinek i poręcze mostków dodawały turystom zbędnej adrenaliny.
Remont górnego odcinka Dziur będzie kosztował 7590 euro, w sumie w remont całego szlaku zainwestowano od 2013 roku ponad 25 tys. euro.
Oprócz remontu, montowane są zupełnie nowe mostki – drewniane i metalowe – w Dolnych Dzuirach, na łatwiejszym odcinku wiodącym do skrzyżowania szlaków ku Terchowej. Mają one zapewnić większe bezpieczeństwo idącym wzdłuż potoku turystom oraz chronić przyrodę dewastowaną chodzącym po szlaku i obok niego turystom.

www.regionmalafatra.sk

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.