Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 17 lipiec 2015 10:32

Cypr – o ponad 5 proc. więcej turystów

Napisane przez AG
Na plaży cypryjskiej Na plaży cypryjskiej AG

Do końca tego roku Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) spodziewa się 5 – 6 proc. wzrostu liczy turystów, w porównaniu do roku 2014.

Prezes CTO, Angelos Loizou powiedział: „Straty z powodu zmniejszonej liczby gość z Rosji, są wyrównywane z nawiązką przez wzrost liczby turystów z innych tradycyjnie silnych kierunków – Wielkiej Brytanii i Niemiec. Spadek liczby turystów rosyjskich szacowaliśmy początkowo na minus 25 proc., jednak sądzę, że w skali roku będzie to minus 20 proc. Z dwóch wspomnianych rynków notujmy wzrost liczby gości o ok. 17 – 18 proc. To pozwala optymistycznie liczyć, że rok zakończymy ogólnym wzrostem liczby turystów o ok 5 – 6 proc."

Obecnie dochody bezpośrednie z turystyki stanowią ok. 12 proc. PKB Cypru, pośrednie zaś – 25 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.