Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 16 lipiec 2015 11:42

Katar – będzie ponad 3 mln turystów

Napisane przez MG
Katar – będzie ponad 3 mln turystów materiały prasowe

Urząd ds. Turystyki Kataru (QTA) ocenia, że w tym roku liczba turystów może przekroczyć po raz pierwszy w historii 3 mln. W 2014 roku, w Katarze odnotowano 2,82 mln turystów.

Szef marketingu i promocji QTA Rashed al-Qurese powiedział: „Ramadan się kończy i będziemy mogli się skupić na sezonie letnim.
W ubiegłym roku liczba turystów z krajów regionu Zatoki Perskiej wzrosła o 30 proc. i główne wysiłki promocyjne będą skierowane do tych właśnie krajów."

W zeszłym roku, latem, aż 100 tys. osób odwiedziło Exhibition Centre Doha.
W pierwszym kwartale tego roku Katar odwiedziło 841 025 turystów, co oznacza wzrost w porównaniu do I kwartału 2014 roku o 11 proc. Liczba gości z Ameryk wzrosła o 17 proc. z Europy – o 9 proc., z Azji o 7 proc.
W 2014 roku, turystyka w Katarze dała do budżetu 28 mld rialów katarskich (ponad 7 mld euro). Turystyka daje do budżetu kataru 4 proc., zaś w branży pracuje 61 tys. osób.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.