Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 16 lipiec 2015 09:00

Francja – to może być bardzo udany rok

Napisane przez MG
Mont Saint-Michel Mont Saint-Michel Atout France/Pierre Torse

Sezon letni we Francji zaczął się dobrze, liczba turystów zagranicznych odwiedzających kraj między 15 kwietnia a 15 czerwca jest wyższa niż o tej samej porze przed rokiem.

Francuzi szacują, że ten sezon letni będzie co najmniej tak udany, jak rok temu, zwłaszcza, że statystyki pokazują, że wzrasta również liczba turystów krajowych. 83,7 mln turystów zagranicznych odwiedziło Francję w 2014 roku. To o 0,1 proc. Więcej niż w roku 2013. Największy wzrost liczby turystów w ubiegłym roku zanotowano z rynku azjatyckiego – o 16 proc. To w dużej mierze zasługa 48-godzinnycyh wycieczek z Chin, które pojawiły się w zeszłym roku. W 2014 Chińczyków we Francji było o 61 proc. więcej niż w roku 2013.
Na początku tegorocznego sezonu letniego największe wzrosty odnotowują Bretania, Normandia i północne wybrzeża oraz południowy - wschód Francji. Najwięcej przyjeżdża Brytyjczyków, Belgów, Holendrów, Niemców, Włochów. Wzrasta liczba Rosjan, Kanadyjczyków, Chińczyków i gości z Japonii.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.