Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 10:26

Dobry początek roku światowej turystyki

Napisane przez MG
Dobry początek roku światowej turystyki AG

Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), ruch turystyczny na świecie do końca kwietnia tego roku wzrósł w porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2014 roku o 4 proc.

Prognozy na następne cztery miesiące również są dobre, UNWTO spodziewa się, że do końca sierpnia odnotuje prawie pół miliona turystów.
Do końca kwietnia podróżowało i nocowało na świecie 332 mln ludzi, to o 16 mln więcej niż rok temu o tej samej porze.
Wzrost liczby turystów odnotowano prawie we wszystkich regionach – w obu Amerykach wyniósł on 6 proc., w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie wyniósł 4 – 5 proc.
Jeśli chodzi o subregiony, to Oceania i Ameryka Południowa mogą pochwalić się wzrostem o 8 proc., Karaiby i Europa Środkowo-Wschodnia o 7 proc. Jedynym regionem, który odnotował spadek jest Afryka – minus 6 proc.

Sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, powiedział: „Sektor turystyki na całym świecie dynamicznie się rozwija i to mimo wielu niepokojów w różnych regionach. To wyjątkowa gałąź gospodarki, odporna bardziej od innych, przyczyniająca się coraz bardziej do rozwoju wielu krajów na całym globie. Coraz więcej rządów przekonuje się, że turystyka daje miejsca pracy i przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego."