Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 10:26

Dobry początek roku światowej turystyki

Napisane przez MG
Dobry początek roku światowej turystyki AG

Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), ruch turystyczny na świecie do końca kwietnia tego roku wzrósł w porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2014 roku o 4 proc.

Prognozy na następne cztery miesiące również są dobre, UNWTO spodziewa się, że do końca sierpnia odnotuje prawie pół miliona turystów.
Do końca kwietnia podróżowało i nocowało na świecie 332 mln ludzi, to o 16 mln więcej niż rok temu o tej samej porze.
Wzrost liczby turystów odnotowano prawie we wszystkich regionach – w obu Amerykach wyniósł on 6 proc., w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie wyniósł 4 – 5 proc.
Jeśli chodzi o subregiony, to Oceania i Ameryka Południowa mogą pochwalić się wzrostem o 8 proc., Karaiby i Europa Środkowo-Wschodnia o 7 proc. Jedynym regionem, który odnotował spadek jest Afryka – minus 6 proc.

Sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, powiedział: „Sektor turystyki na całym świecie dynamicznie się rozwija i to mimo wielu niepokojów w różnych regionach. To wyjątkowa gałąź gospodarki, odporna bardziej od innych, przyczyniająca się coraz bardziej do rozwoju wielu krajów na całym globie. Coraz więcej rządów przekonuje się, że turystyka daje miejsca pracy i przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.