Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 23 grudzień 2013 23:23

Katalonia najbardziej popularnym regionem Hiszpanii

Napisane przez AG
Taras widokowy na wzgórzu Montjuic Taras widokowy na wzgórzu Montjuic AG

W pierwszych jedenastu miesiącach 2013 Katalonia była ulubionym wśród turystów zagranicznych regionem w Hiszpanii. W pierwszych jedenastu miesiącach tego roku Katalonię odwiedziło 14 838 018, co stanowi 25,8 proc. wszystkich turystów odwiedzających Hiszpanię i wzrost o 7,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2012.

W samym listopadzie Katalonia gościła 836 654 zagranicznych turystów i tylko na Wyspach Kanaryjskich odnotowano ich w tym miesiącu więcej – 1 073 759.
Również hotele zanotowały w listopadzie wzrost rezerwacji, w Hiszpanii o 8,6 proc., w Katalonii – o 4,1 proc. (o 80 100 noclegów więcej). Liczba noclegów w listopadzie w Katalonii wzrosła z 1 946 915 w roku 2012 do 2 027 038 w roku 2013. Większość zagranicznych turystów pochodzi z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, również liczba turystów z Rosji i Belgii wzrosła znacząco.
W oczach turystów hiszpańskich Katalonia była czwartym preferowanym regionem pod względem turystycznym, po Andaluzji, Madrycie i Walencji.
Według hiszpańskiego Instytut Statystyki (INE), w hotelach hiszpańskich w listopadzie zarejestrowano 15 milionów noclegów. Liczba gości krajowych wzrosła o 12,7 proc. zagranicznych zaś o 5,9 proc. Średni pobyt trwał trzy noce (wzrost o 1,5 proc.).
Obłożenie hoteli hiszpańskich w listopadzie wyniosło 44,4 proc. w tygodniu i 50,8 proc. w weekendy.
W innych regionach najwyższe obłożenie w hotelach odnotowano na Wyspach Kanaryjskich (75,7 proc.), Ceucie (47,2 proc.) i Madrycie (46,5 proc.). Katalonia zajmuje wśród regionów ósmą pozycję z obłożeniem w wysokości 40,3 proc. Słabszy wynik spowodowany był spadkiem liczby turystów na tradycyjnie popularnych wybrzeżach - Costa Brava i Costa Dorada. Jednak Barcelona umocniła swoją pozycję w kategorii wiodących ośrodków turystycznych i stała się poważnym konkurentem dla południowej części Teneryfy i Madrytu.
Hiszpanię odwiedziło w listopadzie 3,3 mln turystów, co stanowi wzrost 9,3 proc. w stosunku do listopada 2012 roku