Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 lipiec 2015 19:46

Polscy policjanci patrolują chorwackie plaże

Napisane przez MG
Polscy policjanci patrolują chorwackie plaże archiwum policja.pl

Od 1 lipca sześciu polskich policjantów rozpoczęło służbę na chorwackim wybrzeżu. Asystują oni i pomagają chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych w rejonie miast Pula, Biograd oraz Trogir.

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego, przy udziale Biura Międzynarodowej Współpracy Policyjnej Komendy Głównej Policji, w sezonie wakacyjnym w ramach międzynarodowego projektu „Bezpieczny sezon turystyczny" organizuje polsko-chorwackie patrole na wybrzeżu Adriatyku.
Współpraca w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa polskim turystom wypoczywającym nad Adriatykiem rozpoczęła się w 2010 roku., kiedy dwójka polskich policjantów pełniła służbę patrolową przez okres miesiąca. Obecnie współpraca ta opiera się na mocy Protokołu pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczpospolitej Polskiej a Generalną Dyrekcją Policji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji w sprawie zasad i warunków pełnienia służby przez polskich funkcjonariuszy Policji w Republice Chorwacji w sezonie turystycznym, podpisanego przez Komendanta Głównego Policji i Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwacji.

Polscy policjanci występując w umundurowaniu służbowym mają za zadanie:
• podnoszenie poziomu bezpieczeństwa i umacnianie świadomości opieki państwa nad Polakami wypoczywającymi w Chorwacji,
• ułatwienie komunikacji z policją chorwacką oraz opiniowanie i doradztwo w zakresie rodzaju i charakteru postępowania,
• pomaganie obywatelom polskim w skomunikowaniu się z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Chorwacji,
• podtrzymanie statusu obywateli polskich w Chorwacji jako grupy narodowej dobrze chronionej przez swoje państwo i wymagającej bezwzględnego przestrzegania prawa w stosunku do jej przedstawicieli, na równi z obywatelami Chorwacji i innych państw.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.