Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 lipiec 2015 11:35

Dubrownik – rekordowa liczba zwiedzających mury miejskie

Napisane przez MG
Mury obronne Dubrownika Mury obronne Dubrownika AG

Po murach okalających starówkę Dubrownika spacerowało w czerwcu tego roku 144 tysięcy turystów, to o 13 proc. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku.

Gospodarze spodziewają się, że w tym roku po raz pierwszy może paść bariera miliona odwiedzających mury – w pierwszej połowie roku odnotowano ich 345 tysięcy (o 11 proc. więc niż rok temu). 81 proc. kupujących bilety na mury stanowią goście indywidualni, aż 8 proc. skorzystało z Karty Dubrownika.

W ostatnich trzech latach liczba gości na murach Dubrownika systematycznie rosła: w 2012 było ich 776 tys., w 2013 – 865 tys., w roku 2014 – 914 tys.
Mury mają 1940 metrów długości i 25 metrów wysokości. Stare Miasto Dubrownika wraz z murami obronnymi zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 1979 roku

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.